5/08/2017

"Zaopiekuj się swoim ciałem, to jedyne miejsce gdzie możesz życ":8/12 - osądzanie


Życie rządzi się swoimi prawami . Jednym z nich jest prawo czystej możliwości. Co to znaczy?
Według tego prawa naszą duchową naturą jest  czysta nieograniczona świadomość. Dzięki niej mamy nieograniczone możliwości do tworzenia. Siebie, swojego życia, swojej przestrzeni..
Aby z niej korzystać musimy udać się w podróż w głąb siebie. Wyjść sobie na spotkanie. Jest wiele technik, które to ułatwiają. Medytacja, modlitwa, bycie tu i teraz, bycie w ciszy.
Proste?  No nie do końca, bo posiadamy także ego. Ego wielkie , napompowane, szukające dramatów, oceniające ...Mistrz ho'oponopono  powiedział coś ciekawego. Co zaskoczyło we mnie.Sens mniej więcej był taki : W twoim życiu, gdy pojawia się problem to zmieniają się ludzie, miejsca okoliczności ,sceneria. Jedyną stała niezmienną jesteś Ty!
Trzeba dużej odwagi by stanąć przed lustrem i powiedzieć sobie samej "wszystko jest we mnie". To nie szef zły, nie wina tamtej, czy siamtej. To nie wszyscy się na ciebie uwzięli,  potraktowali źle. Nie wszyscy dookoła są winni.  Bo oni są i odchodzą i pojawiają się kolejni/kolejne, a ty i problem nadal jesteście...

To ogromny krok w życiu człowieka, gdy to do niego dotrze.  Do nas należy decyzja. ( czysta możliwość) Czy nadal będziemy spać i obwiniać cały świat? Czy wywleczemy z siebie to, co tak skrzętnie zakopujemy głęboko, by udawać,że nie jesteśmy odpowiedzialni za wszystko co dzieje się w naszym życiu.

Łatwym sposobem , aby sprawdzić jak bardzo nie jesteśmy krystaliczni, jest ćwiczenie z osądzaniem. Osądzanie , to naturalny odruch. Pierwotnie pomagał nam rozróżnić czy coś nam zagraża, czy nie. Z biegiem lat jednak ego w nas urosło do tak ogromnych rozmiarów, że zamiast my je kontrolować, ono zaczęło kontrolować nas:)

Wyzwaniem więc na ten miesiąc będzie : NIE OSĄDZAM.
Każdego poranka majowego zacznij dzień z postanowieniem " Dziś nie będę osądzał niczego co się wydarzy. Nie będę osądzał siebie ani innych".

Mi się nie udaje, na pocieszenie powiem Wam, ze mistrzowi Ho'oponopono także nie:)

ps. Jest haczyk, ale może ułatwi wam przejść przez to wyzwanie. Nasz Mózg nie rozróżnia , nie "widzi"  NIE, a także tego ,że myślimy lub mówimy o kimś innym. Więc , jeśli obgadujesz koleżankę, albo pomyślisz coś negatywnego o innej osobie, to karmisz tym siebie, swoją dusze i ciało. ( to kolejne prawo, prawo dawania .. ale o ty  może kiedy indziej jeśli będziecie chcieli:)

 
SPODOBAŁ CI SIĘ TEN TEKST? PROSZĘ PODZIEL SIĘ Z INNYMI!!

2 komentarze:

  1. Podpisuje się cała sobą pod wszystkim co napisałaś:) Uściski ogromne!

    OdpowiedzUsuń

Proszę w komentarzach nie dodawać linków, będą traktowane jako spam