5/31/2017

Refleksje urodzinowe


Ostatnio wkroczyłam w czwartą dekadę życia. Nigdy nie miałam problemu z tym,że mam coraz więcej lat, wręcz czekałam by być zawsze starsza. A 40 wydawała mi się całkiem magiczna. Jak półmetek. Coś tam przeżyłaś, a jeszcze tyle samo przed tobą. Już doświadczona, ale jeszcze nie stara. W kwiecie wieku  Nikt mi już nie powie gówniara jesteś, co ty wiesz o życiu! A nagminnie się zdarzało, gdyż nie boje się mówić co myślę i często idę pod prąd ( no dobra praktycznie zawsze ). To   nie moje doświadczenia, niełatwe dzieciństwo, strata dziecka, samotne macierzyństwo, czy w końcu  potrójne macierzyństwo, pierwsze ciężkie dosyć małżeństwo i drugie zgodne ( prawie) już 14 letnie. definiowało mnie jako kogoś, kto jednak coś przeżył i jednak coś wie, tylko to ,że jestem młoda.. No to już nie jestem! Nie no jestem jestem młoda 40letnia!Żarty żartami...
Obiecałam niektórym z Was moje przemyślenia z tej okazji...
Zacznę od tekstu, który idealnie pasuje ( kto mnie obserwuje na Insta już go zna)
"W Życiu każdej kobiety, najczęściej w średnim wieku, przychodzi czas, gdy musi ona dokonać wyboru co do dalszego życia - czy być zgorzkniałą , czy nie. Zbliżając się do czterdziestki, lub nieco później, kobiety bywają rozczarowane życiem. Dochodzą do punktu,gdy przelewa się czara goryczy, kiedy mają wszystkiego dość, czują się zawiedzione i niespełnione. Marzenia młodości prawdopodobnie legły w gruzach. Mają za sobą złamane serca, rozbite małżeństwa, niedotrzymane obietnice.
Każdy organizm w ciągu długiego życia gromadzi zbędne toksyczne substancje. Nie można tego uniknąć. Ale jeśli kobieta zamiast zasklepiać się w goryczy, powróci do naturalnych instynktów, to odżyje i narodzi się na nowo"
Biegnąca z wilkami  C.P. Estes
Pewnie niejedna z was poczuje ukłucie czytając ten ustęp.
I ja byłam  w tym momencie.. Choć obiecywałam sobie,że nigdy nie zgorzknieję,że nie dam się zdeptać. Ale dawałam, w imię wyższego dobra, dobra związku, dzieci innych. A im mocniej mnie deptano, a ja się dawałam, tym bardziej przestawałam siebie lubić..
Przyszła jednak chwila refleksji , w sumie ta chwila trwała jakieś dwa lata i myślę,że jeszcze potrwa.
Pojawiły się w moim życiu, osoby, wydarzenia, książki, przebłyski, pokazujące mi palcem jak 2 latce, że to iluzja i powoli powoli zaczęłam się budzić!

Nie będę wnikać w szczegóły.. Widzę dookoła siebie, że to "choroba zakaźna" i obok mnie , gdzie się nie obejrzę budzą się jak ze snu cudowne kobiety .
Jeśli czujesz,że coś jest nie tak, wewnętrzne napięcie, dziwną tęsknotę, że czegoś ci w życiu brak, choć niby jest wszystko ok, to możesz być pewna ,że właśnie się zarażasz:)

Idziesz do tego rozdroża, gdy musisz zdecydować..

"Zacznij. Tak się czyści zatrutą rzekę. Jeśli się boisz niepowodzenia, zacznij mimo to, a jeśli  nie można  inaczej, ponieś klęskę, pozbieraj się i zacznij od nowa. Jeśli znów się nie uda, to co z tego? Zacznij jeszcze raz. To nie porażka cie powstrzymuje - to niechęć do zaczynania od początku powoduje stagnację.CO z tego,że się boisz? Jeśli się obawiasz,że coś wyskoczy i cie ugryzie, to niech się to wreszcie stanie.Niech twój strach wyjrzy z ciemności i cię ukąsi,żebyś miała to już za sobą i mogła się posuwać dalej".
Biegnąca z wilkami C.P.Estes

Wystarczy,że sobie zaufasz, że zrobisz krok, a wszechświat Ci resztę ułatwi.
Jak to zrobić.. zacznij oddychać, wycisz się, chodź boso( kontakt z ziemią), kiedy tylko masz okazje wsłuchaj się w bicie swojego serca, bądź czujna, z każdej strony przychodzą podpowiedzi, ale nie usłyszysz ich siedząc non stop z nosem w tablecie srajfonie tv, lub słuchawkami na uszach..
Zaopiekuj się sobą. Świat się nie zawali, gdy godzinę lub tylko pół dziennie przeznaczysz tylko dla siebie.  Dla siebie, mam na myśli na kontakt ze SOBĄ. Nie z książką, nie z muzyką, tylko sobą tam w środku.
Zapal świece, nasyp soli do wanny i leż w wodzie nie myśląc, albo na trawie. Nie rób nic, po prostu bądź. Biegasz? super! To wyjmij słuchawki z uszu! sprzątasz? to skup się tylko na sprzątaniu. Nie myśl o tym co było , nie planuj co będzie. Jest tylko chwila obecna! Wykorzystaj ją!

Postanów teraz, że Ty decydujesz..


SPODOBAŁ CI SIĘ TEN TEKST? PROSZĘ PODZIEL SIĘ Z INNYMI!!

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Proszę w komentarzach nie dodawać linków, będą traktowane jako spam