11/30/2016

"Zaopiekuj się swoim ciałem, to jedyne miejsce gdzie możesz żyć": 3/12 wybudzenie


 Zastanawiałam się jaki nawyk wprowadzić w grudniu.. i jak na zawołanie pojawił się ! ( jak to zwykle u mnie bywa:)..
Aura za oknem każdy widzi.. coraz ciemniej, zimniej. Człowiek najchętniej nie wychodziłby spod cieplutkiej kołderki. Jestem sową, lubię siedzieć w nocy, więc nad ranem potrzebuję trochę czasu by się wybudzić. A nawet często nawet na nogach jestem jak zombi.. dopiero kawa stawia mnie do pionu. Gdy egipskie ciemności za oknem po prostu jest to strasznie trudne.. tzn było!Tak było! Bo gdy przeczytałam o tej technice, to wszystko się zmieniło:)  Nie wykonuję  wszystkich 10 podpunktów, ale je tu zamieszczę.. powoli z tygodnia na tydzień, postaram się wprowadzić wszystkie!
Na razie masuję uszy, czoło i oczy.. czyli budzę głowę! ( pkt 1,2i 3) a także okazało się,że robię podpunkt 6!( moje pierwsze wyzwanie oddechowe:)
I to działa! po takim szybciutkim automasażu, po prostu wstaje i jestem rozbudzona na maksa!


1: Leżąc w łóżku, po obudzeniu się, wykonaj następujący intensywny masaż: przytul dłonie do uszu tak, aby kciuki przylegały do głowy tuż za uszami. Ściśniętymi palcami dłoni wykonaj 30 ruchów od góry w dół tak, aby palce wskazujące poruszały się po małżowinach uszu. Skoncentruj się i trzymaj oczy zamknięte od początku do końca tego ćwiczenia.

Działanie fizjologiczne: zapobiega się tworzeniu zmarszczek na twarzy, wzmacnia się działanie nerwu twarzowego, wzmaga się cyrkulacja krwi w okolicy skroni oraz wzmacnia się zęby.


2: Dłoń prawej ręki połóż na czoło, a lewą rękę na prawą i poruszaj prawą ręką w prawo i w lewo po 20 razy tak, aby mały palec poruszał się nad brwią.

Działanie fizjologiczne: Wzmaga się cyrkulacja krwi w głowie, znikają bóle i zawroty w głowie.

3: Tylną stroną zgiętych kciuków masuj 15 razy jabłka każdego oka,

Działanie fizjologiczne: zapobiega się wszelkim schorzeniom oczu, uspakajany jest system nerwowy.

4: Obejmując dłońmi obu rąk na przemian, masuj tarczycę 20 razy.

Działanie fizjologiczne: polepsza się przemiana materii i praca organów wewnętrznych.

5: Wykonaj masaż brzucha: prawą dłoń połóż na brzuch, lewą rękę na prawą i wykonuj masaż ruchami okrężnymi w kierunku ruchu wskazówek zegara 20 razy w taki sposób, ażeby brzuch przemieszczał się z góry na dół; osiąga się to odpowiednim ustawieniem dłoni.

Działanie fizjologiczne: polepsza się cyrkulacja krwi w okolicy brzucha, wzmaga się wchłanianie pożywienia i praca jelit.

6: Leżąc na plecach wciągaj jak najsilniej brzuch do kręgosłupa, a następnie wypychaj go po 20 razy. Ten zabieg należy przeprowadzać również 2-3 krotnie w ciągu dnia.

Działanie fizjologiczne: usuwane są zjawiska zastoju żółci i krwi oraz wzmaga się ruch limfy. Osobom otyłym zabieg ten pomoże pozbyć się nadwagi. Leczone są również schorzenia wątroby i traktu trawiennego.

7: Leżąc na plecach zginaj raptownie najpierw prawą, a potem lewą nogę w stawie kolanowym i podciągaj ją energicznie do piersi, starając się równocześnie uderzyć piętą w pośladek, a następnie raptownie wyprostuj nogę i opuść ją. Wykonaj zabieg każdą nogą po 30 razy.

Działanie fizjologiczne: dokonywany jest masaż nie tylko organów wewnętrznych lecz również gruczołów wydzielania wewnętrznego oraz wzmacnia się mięśnie brzucha.

8: Siedząc na łóżku, opuść nogi na podłogę. Lewą nogę połóż na kolano prawej i prawą dłonią masuj wklęsłą część lewej stopy 20 razy. Następnie pomasuj tak samo prawą stopę.

Działanie fizjologiczne: zostaje uregulowana praca serca, leczone są choroby stawów (korzystne w chorobach reumatycznych i podagrze).

9: Siedząc, zrób zamek z obojga rąk, położyć na karku l masuj kark 10 razy przy głowie odchylonej w tył.

Działanie fizjologiczne: wzmaga się krwiobieg w dużych naczynia krwionośnych głowy, wzmaga się ruch płynu mózgowo-rdzeniowego, wywiera się korzystny wpływ na stan piersi i szyi.

10: Siedząc, przyłóż ściśle dłonie do uszu i bębnij opuszkami palców obu rąk kolejno wielokrotnie po karku.

Działanie fizjologiczne: zmniejsza szum w uszach, leczy bóle głowy, pobudza tylną część kory mózgowej, zapobiega głuchocie.

Próbujecie?
 
SPODOBAŁ CI SIĘ TEN TEKST? PROSZĘ PODZIEL SIĘ Z INNYMI!!

5 komentarzy:

 1. bardzo ciekawy pomysł; spróbuję:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zacznij od tych pierwszych trzech..zajmuje to dosłownie 2 min, robię zanim otworzę oczy.. i daj znać czy przyniosło jakieś efekty:)

   Usuń
 2. ja wyskakuję z łóżka jak sprężynka pomimo bycia sową. jak to robię? otóż jak mam wstać to po prostu wstaję, nie poleguję, bo na mnie to działa destrukcyjnie. mój mąż jest skowronkiem ale jeszcze w życiu nie widziałam, żeby wstawał w taki sposób jak ja - ustawia pobudkę, a do niej drzemki co 5 min. mnie to tak irytuje, że być może dlatego wyskakuję jak sprężynka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zazdroszczę tej sprężynki:) a Twój mąż jak i mój..budzik wyje 30 min i to na cały regulator zaraz koło ucha a ten głuchy i nic...

   Usuń
 3. nieraz nastawiałam 3 drzemiki, telefon na drugim końcu pokoju. po kazdej wstawałam, wyłaczałam i jak zombie z powrotem siup pod kołderke. za kazdym razem przytomniejsza i za trzecim juz nie wracam. ale był tez czas kiedy postanowiłam że wstaje po 1 budziku i nie miałam z tym problemu. obecnie 1 drzemka. wszystko w głowie ;)

  OdpowiedzUsuń

Proszę w komentarzach nie dodawać linków, będą traktowane jako spam