9/28/2016

"Zaopiekuj się swoim ciałem, to jedyne miejsce gdzie możesz żyć" : 1/12 oddech

Ostatnio taki cytat przewinął mi się przed oczami na którejś społecznościówce. No cóż w sedno! A ponieważ mija właśnie rok od kiedy usłyszałam diagnozę, a i zaczyna się kolejny rok numerologiczny, to postanowiłam wprowadzić w swoje życie małe wyzwanie. 12/12 Czyli 12 dobrych nawyków w 12 miesięcy, ku polepszeniu swojego życia. Małymi kroczkami, po jednym nawyku na 4 tygodnie. Jeśli macie ochotę się przyłączyć, to wystarczy śledzić moje wpisy na ten temat i po prostu wdrożyć to u siebie.


Jaki będzie zdrowy nawyk rozpoczynający wyzwanie.. a no najbardziej podstawowy.. oddychanie.
Przyłapuję sie na tym,że w ciągu dnia zapominam oddychać. Nie nie wstrzymuję oddechu . Po prostu zapominam o głębokim oddychaniu przeponą. Oddycham bardzo płytko, płucami.. minimalnie, byle tylko egzystować..

Przyznam się wam,że wstępnie już trochę ćwiczę.. Dzięki temu właśnie wpadłam na pomysł 12 nawyków:) Robię kilka oddechów rano, kilka razy w ciągu dnia i obowiązkowo wieczorem.
jak to wygląda? Głęboki wdech powietrza nosem do przepony.. ( można to robić na leżąco i dodatkowo obciążyć brzuch książką, lub stojąco/siedząco wydymając brzuch.. nawet w tramwaju:) ważne by skoncentrować się na czynności oddychania. Powolny wydech ustami... powolutku do samego końca, przytrzymać kilka sekund na bezdechu.. wtedy automatycznie po opróżnieniu przepony, organizm sam robi głęboki wdech.. wystarczy dosłownie kilka ŚWIADOMYCH wdechów i wydechów..
po jakimś czasie zauważycie, że coraz częściej przypominacie sobie o oddychaniu, że coraz częściej was ciągnie do ćwiczeń i bycia dokładnie tu  teraz i skupieniu się na tym co robicie..a nie na bezmyślnym odruchowym działaniu z głową nie wiadomo gdzie:)
Ktoś w to wchodzi? nie odpowiadajcie.. nie zobowiązujcie się.. po prostu spróbujcie!

 
SPODOBAŁ CI SIĘ TEN TEKST? PROSZĘ PODZIEL SIĘ Z INNYMI!!

1 komentarz:

  1. to prawda nie myślimy o oddychaniu.Poćwiczę
    buziaki

    OdpowiedzUsuń

Proszę w komentarzach nie dodawać linków, będą traktowane jako spam