5/19/2016

Pięciu nieudanych, czyli o akceptacji


Moja prawie 7 latka we wrześniu poszła do szkolnej "0-ówki". I się zaczęło! Pamiętacie ten głupi wiek, gdy nagle tworzą się grupki.. jesteśmy  my i tamci.. i tamci są bee, a my najlepsi.  Nie wiem jak to jest u chłopców, ale u dziewczynek to bardzo bardzo niefajny okres. Powiem szczerze.. dziewczynki w wieku wczesnoszkolnym potrafią być naprawdę wredne!No cóż, coś nam z tego zostaje i na starsze lata . Sama się bije po łapach, wyciągam wnioski, uczę akceptacji cały czas.. Także akceptacji siebie !  Na szczęście dla małego człowieka, który dopiero wchodzi w świat relacji są fajne pozycje na rynku. I jedną z nich jest "Pięciu nieudanych" . Króciutka historyjka o nieudanych. Jeden ma np dziury w brzuchu, inny jest sflaczały, kolejny złożony na pół.... generalnie nie są idealni! Ale nie przeszkadza im to, nawet gdy spotykają idealnego, który wytyka im braki:)
znajome?
Książka tak się młodej spodobała, że w pewnym momencie czytałyśmy ją na okrągło:) Oczywiście została także zabrana do szkoły. Ponoć wszyscy głośno się śmiali! A jak słyszę, że ta koleżanka, czy ten kolega jest taki , czy śmaki.. to zawsze przypominam o nieudanych, którzy choć nieudani, z wadami..to dali się polubić! I to całej klasie!


Bo właśnie taka jest ta bajka. Sympatyczna, wywołująca pozytywne emocje.. do tego te "nieidealne" ilustracje! Dla mnie strzał w 10! Zero disnejowskiej wyidealizowanej stylistyki, krzyczących mocnych kolorów..
No i najważniejsze.. pokazuje,że można być szczęśliwym, nie będąc idealnym:)

Tytuł: "Pięciu nieudanych"
autor:  Beatrice Alemagna
ilustracje:Beatrice Alemagna
wydawnictwo: Dwie Siostry
wiek: +4

SPODOBAŁ CI SIĘ TEN TEKST? PROSZĘ PODZIEL SIĘ Z INNYMI!!

2 komentarze:

  1. O to coś dla mojego małego - poszedł do pierwszej klasy i sytuacja była bardzo podobna. Grupki, zaczepki, bicie, przezywanie, teksty typu "my się z tobą nie bawimy..."

    OdpowiedzUsuń
  2. Dobra książeczka, musze kupić swojej siostrzenicy, bo w przyszłym roku idzie do zerówki :) jest teraz w przedszkolu integracyjnym, i nie ma problebu z akceptacją, ale to moze sie zmienić w zerówce. Zobaczymy.
    Pozdrawiam An

    OdpowiedzUsuń

Proszę w komentarzach nie dodawać linków, będą traktowane jako spam