1/07/2016

Najpierw cię ignorują. Potem śmieją się z ciebie. Później z tobą walczą. Później wygrywasz.

                       https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/94/Gandhi.jpg
Tak kiedyś powiedział Gandhi.
Mamy początek roku, wiele z nas ma nowe postanowienia, piękne plany.
Niektóre są malutkie, inne trochę większe, może po cichu marzymy o czymś wielkim.
Może to właśnie rok, gdy chcesz przejść na wegetarianizm, albo planujesz rzucić pracę i otworzyć pensjonat w Bieszczadach. Może po cichu myślisz o kolejnych studiach. To nic ,że masz 50 na karku.. albo właśnie decydujesz ,że kończysz wieloletni uwierający związek. Kupujesz dom, zakładasz firmę, wyjeżdżasz , by zwiedzić świat, postanawiasz zrzucić 30 kg, albo tylko biegać co rano... Patrzysz z nadzieją na białą niezapisaną kartkę w nowym kalendarzu...

Muszę Cię ostrzec. Nie, nie przed wysiłkiem, który trzeba włożyć w nowe wyzwania i walką ze swoimi słabościami. O nich doskonale wiesz..
Muszę Cię ostrzec przed życzliwymi. To osoby, które Ciebie kochają , martwią się o Ciebie i chcą dla Ciebie jak najlepiej. Po prostu chcą oszczędzić CI rozczarowania niepowodzeniem... dlatego bardzo często( choć pewnie nie zawsze) zaczną podcinać CI skrzydła. Będą pukać się w czoło, mówić,że zwariowałeś, że wydziwiasz, że na pewno CI się nie uda.  A jeśli nie będziesz chciał ich słuchać, to zacznął wyśmiewać i umniejszać twoje poczynania..
Znacie to? 

Droga do celu nie jest łatwa. Na pocieszenie powiem, że jeśli na początku się nie poddamy, to takie sytuacje tylko bardziej nas hartują, a wygrana jeszcze bardziej cieszy.Trzeba zacisnąć zęby, ignorować i przeć na przód. Bo to  Twoje życie i Twoje cele. Na końcu nie żałuje się tego co się zrobiło, tylko tego czego się nigdy nie spróbowało robić.

Życzę Wam więc dużo samozaparcia i wytrwania w Noworocznych postanowieniach:)


SPODOBAŁ CI SIĘ TEN TEKST? PROSZĘ PODZIEL SIĘ Z INNYMI!!

6 komentarzy:

 1. Doszłam do wniosku że, bliskim nie zdradzam moich planów, działam a potem dowiadują się po fakcie dokonanym. Robię tzw. WOW !!! Bardziej z ich troski mnie de motywują niż motywują. Czasami czuję się samotna że, nie mogę podzielić się z moimi planami ale jak pomyślę i usłyszę" nie rób tego, szkoda czasu a czy to się opłaca" to robi mi się smutno. Okazuje się że, milczenie to mój przyjaciel a potem jak coś osiągnę i nie wspominają o wielu porażkach na swojej drodze :) to gadam z nimi o tym tygodniami. Warto iść swoją ścieżką i nie słuchać nikogo. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku i życzę determinacji ponieważ ona powoduje do osiągnięcia wymarzone celu - pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto poznać innych pasjonatów w swojej dziedzinie. To duże grono wsparcia. Paradoksalnie, to osoby trzecie, którym nie drażnimy strefy komfortu, dają dużego kopa do działania, pocieszą, gdy się potkniemy nie tylko w sferze hobbystycznej, zawodowej, ale także w innych dziedzinach życia:)Wielokrotnie się przekonałam,że więcej ciepłych słów usłyszę z drugiego końca Polski, niż z własnego podwórka:)Nie warto iść samej, bo w chwilach słabości ciężko się zmotywować:) Natomiast jeśli chodzi o sukces.. no cóż, sukces jak to się mówi jest wspólny hihi. Mnie bawi jak w efekcie końcowym, osoby , które akurat miały najmniejszy na niego wpływ, chwalą się i puszą dookoła. Ot ludzka natura:)I Tobie dużo determinacji i wielu przychylnych dusz dookoła!

   Usuń
 2. Dobrze napisane.:) ja w tym roku zamieniam postanowienia na marzenia, spełnianie marzeń brzmi o wiele lepiej, a wszystko jest zrobione z bardziej pozytywna energią ;)
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie, marzenia brzmi lepiej ma pozytywniejsza energię:) pozdrawiam!

   Usuń
 3. Oj znam to, znam... tak jak autorka pierwszego komentarza, postanowiłam już jakiś czas temu nie zdradzać się ze swoimi planami, żeby nie wysłuchiwać wątpliwości i "dobrych rad", bo niestety jestem na nie podatna. Robię swoje, jak się nie uda to trudno, przynajmniej wiem że spróbowałam i nie będę miała czego żałować:)

  OdpowiedzUsuń

Proszę w komentarzach nie dodawać linków, będą traktowane jako spam